Trenéři Pardubic připravili oproti poslednímu duelu devět změn v základní sestavě. Zůstali v ní jen stoper Martin Toml a záložník Michal Hlavatý, na ostatních postech dostali šanci další hráči z širšího kádru.

Poprvé od podzimního zranění se ve druhé lize objevil brankář Jiří Letáček. Toho překonal ve 13. minutě Jaroslav Diviš, na kterého prošla přihrávka vápnem. Útočník Žižkova zblízka zakončil do odkryté branky.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FK Pardubice - FK Slavoj Vyšehrad.
Pardubičtí, pozor! Sezona odehraná v azylu často dopadá neslavně

V největších šancích Pardubic se objevil útočník Šplíchal, ale v obou situacích míč vyrazil žižkovský brankář Hrubeš.

Domácí zvýšili náskok po přestávce. Po ruce Čiháka sice Letáčkovi chyběl jen kousek, i tak Igor Súkenník penaltu proměnil.

Za Pardubice snížil v 63. minutě Brazilec Cadu, kterému z prvé strany přihrával Surzyn. Po jednom z centrů ještě dostal míč do sítě střídající Miker, ale druhý gól Pardubic rozhodčí neuznali.

Pardubice zakončily ročník se ziskem sedmdesáti bodů.

Žižkov – Pardubice 2:1

Branky: 13. J. Diviš, 54. Súkenník z penalty – 63. Cadu. Rozhodčí: Proske – Flimmel, Matoušek. ŽK: Tusjak – Sláma, Hlavatý, Miker. Poločas: 1:0.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Urbanec, Březina, Žežulka, Tusjak – Halgoš (88. Řezáč), Súkenník, Nešický (65. Zeman) – J. Diviš (73. Felipe Egidio), Szotkowski (46. Batioja), Bazal (46. Nabijev).

FK Pardubice: Letáček – Surzyn, Čihák, Toml, Sláma (78. Zukal) – Tischler – Selnar (46. Lee), Cadu (65. Zifčák), Hlavatý, Pfeifer (65. Solil) – Šplíchal (65. Miker).